Cestovatelský seriál – Běžecká dráha na střeše lisabonského Four Seasons Ritz

Za léta našeho vášnivého cestování po světě jsme my a naše rodiny navštívili nespočet míst. Byly to zapadlé kouty s přírodními úkazy kdesi v Chile, nebo na Novém Zélandu, špičkové hotelové resorty, chalety nebo lodge, famózní restaurace, vinařství, architektonické divy světa, někde třeba i výjimečné obchody. Zpravidla se vyhýbáme klasickým turistickým atrakcím a destinacím. O těch se píše jinde. My se s vámi v cestovatelském seriálu podělíme o 25 tipů, za něž ručíme vlastním vkusem a osobním prožitkem.

Běžecká dráha na střeše lisabonského Ritzu
Lisabon jsem objevil před jedenácti lety. Od té doby jsem ho navštivil jedenáctkrát. Je to jasné – v průměru každý rok jednou. Příští rok nevynechám. Vystřídal jsem zde řadu výtečných hotelů. V posledních letech je favoritem Four Seasons Hotel Ritz Lisbon. V zásadě jde o nevzhlednou, ale jaksi impozantní stavbu ze Salazarových časů. O službách ve Four Seasons není třeba diskutovat, jsou prvotřídní.

Nejvíc mi ale učarovala běžecká dráha na střeše hotelu. Není to úplný ovál. Je to vlastně „céčko“ s jednou drahou tam a druhou zpátky. Z dráhy je úchvatný výhled na celé město, včetně obou slavných mostů (více než 17 kilometrů dlouhý Most Vasco da Gamy a monumentální Most 25. dubna, sourozenec sanfranciského Golden Gate, který do roku 1974 nesl jméno Antónia de Oliveiry Salazara). Před dvěma třemi lety byl povrch přebarven z okrové barvy na modrou. Změna rozhodně prospěla. Samotná dráha za to ubytování prostě stojí.

Předcházející článek

Exministr prohrál s rozhlasem

Následující článek

Blue Horseshoe už nemiluje Anacott…

související články