Cestovatelský seriál – Neskutečné pláže na konci světa

Za léta našeho vášnivého cestování po světě jsme my a naše rodiny navštívili nespočet míst. Byly to zapadlé kouty s přírodními úkazy kdesi v Chile, nebo na Novém Zélandu, špičkové hotelové resorty, chalety nebo lodge, famózní restaurace, vinařství, architektonické divy světa, někde třeba i výjimečné obchody. Zpravidla se vyhýbáme klasickým turistickým atrakcím a destinacím. O těch se píše jinde. My se s vámi v cestovatelském seriálu podělíme o 25 tipů, za něž ručíme vlastním vkusem a osobním prožitkem.

Neskutečné pláže na konci světa
Bez Sagres a pláží Costy Vicentiny si už prázdniny nedokážeme ani představit. Tradice začínající rokem 2008 letos vstoupila do dalšího dějství. Ubytování jako vždy v posledních letech v resortu Martinhal. Pro rodiny s dětmi naprosto idealní místo. Resort, který voní levandulí a rozmarýnem, od svého startu v roce 2010 sbírá jednu cenu za druhou.

V Sagres, městě na konci světa, a okolí (do 20 km na východ a 20 km na sever) je „umístěno“ kolem dvou tuctu parádních pláží. Vždy se mi zdálo důležité, na které pobyt na jihu Portugalska zahájíme. Letos padla volba na Castelejo a sousedící Cordoamu. V obou případech jsme se dočkali kýženého – krásných a velkých vln a solného oparu v dáli. Následovali Bordeira, Monte Clérigo, Tonel, Beliche, Telheiro, Ponta Ruiva, Martinhal, Furnas, Figueira, Salema, Cabanas Velhas, Burgau. Další tucet přijde na řadu v příštím roce.

Předcházející článek

Továrnický pár z Českého ráje rozjede výrobu za oceánem

Následující článek

Antonio Koláček: Jsem rád, že jsem přežil

související články