Cestovatelský seriál – Osamělý běžec na Golden Gate

Za léta našeho vášnivého cestování jsme po světě navštívili nespočet míst, která se nám něčím vryla do paměti. Byly to zapadlé kouty s přírodními úkazy kdesi v Chile, nebo na Novém Zélandu, špičkové hotelové resorty, chalety nebo lodge, famózní restaurace, vinařství, architektonické divy světa, někde třeba i výjimečné obchody. Zpravidla se vyhýbáme klasickým turistickým atrakcím a destinacím. O těch se píše jinde. My se s vámi v cestovatelském seriálu podělíme o 25 tipů, za něž ručíme vlastním vkusem a osobním prožitkem.

Když se člověk dobře dívá, pořád nad něčím žasne
Na světě není slavnější most než Golden Gate. Impozantní brána do Sanfranciské zátoky byla uvedena do provozu ke konci května 1937, výstavba trvala necelých 53 měsíců. Podle názoru odborníků by se ta doba dnes zkrátila maximálně o pár měsíců.

Při jednom z mých delších pobytů v San Francisku a okolí se mi poštěstilo si lehce přes 2700 metrů dlouhý Golden Gate po ránu párkrát tam a zpátky přeběhnout. Byl to zážitek, který doporučuji každému. Není snad nejzdravější, ale o to je úchvatnější. Člověk na mostě spatří detaily, které neznají ani místní. Zaznamenával jsem je na svém mobilu.

Předcházející článek

Bývalí parťáci se zbavují majetku, na prodej je lázeňský hotel

Následující článek

Mnohamiliardové aktivum na prodej, pokus číslo 2