Cestovatelský seriál – The First Luxury Art Hotel Roma

Za léta našeho vášnivého cestování jsme po světě navštívili nespočet míst, která se nám něčím vryla do paměti. Byly to zapadlé kouty s přírodními úkazy kdesi v Chile, nebo na Novém Zélandu, špičkové hotelové resorty, chalety nebo lodge, famózní restaurace, vinařství, architektonické divy světa, někde třeba i výjimečné obchody. Zpravidla se vyhýbáme klasickým turistickým atrakcím a destinacím. O těch se píše jinde. My se s vámi v cestovatelském seriálu podělíme o 25 tipů, za něž ručíme vlastním vkusem a osobním prožitkem.

The First Luxury Art Hotel Roma – když vířivka, tak na terase
To, že respektovaný web oyster.com zařadil v minulosti The First Luxury Art Hotel Roma mezi 12 nejluxusnějších hotelů, dává smysl. Řím nabízí spoustu dobrých až výtečných hotelů. Určitě můžeme doporučit De Russie od Rocco Forte, Hotel Eden – Dorcester Collection, Hassler, J.K. Place Roma nebo Cavalieri. Butikový The First Luxury Art Hotel Roma ale mezi nimi zaujme – vířivkou na terase s výhledem na centrum věčného města. Ideální pro zamilovaný pár. Suity s vířivkou jsou v hotelu pouze dva a bývají velmi často vyprodány.

Ta legrace ale pochopitelně něco stojí. Zhruba čtyřicetimetrový jacuzzi suite s mimořádně prostornou a vkusně provedenou terasou, na níž trůní čistá, modrá a velká vířivka, tu v třetím dubnovém týdnu vyšel na lehce přes 800 eur za noc po poměrně znatelné slevě a se snídaní. Jenomže v Římě vás taková libůstka prostě přitáhne, jarní noci tu jsou vlahé, kolem střechy starých domů, pod nimi městský, ale na terasu jen slabě doléhající ruch, na dohled Villa Medici, Tibera, Španělské schody…

Terasová vířivka na sebe strhává pozornost tak trochu nespravedlivě na úkor suitu, který také nabízí splendidní zážitek. Hotel nese označení Luxury Art a v tom stylu je vybaven. Pokoje, a také chodby a další prostory hotelu, jsou vyzdobeny vkusným moderním uměním. Samozřejmostí je king-size postel s opravdu parádní matrací a polštářovým setem pro nejnáročnější zhýčkance. Na úvod nám tu přichystali lahev solidního champagne a mísu ovoce. Doplňované lahve s vodou na nás čekaly každý den. Prostorná koupelna je vyvedena v mramoru, vše čisté, úhledné. Zaujaly hi-tech drobnosti.

Ještě lepší výhled než z vířivky nabízí střešní zahrada. Slouží buď jen k odpočinku a vyhlídce nebo jako restaurant. Panorama tu je opravdu mimořádné, centrum Říma jak na dlani. Ostatně pěšky ke Španělským schodům nebo na Piazza di Popolo je to z hotelu méně než pět minut. Pro prohlídky centra ideální startovní pozice.


Předcházející článek

Majetkové přesuny investorského/poradenského dua

Následující článek

Navzdory tradici řekli Polákům ne