Cestovatelský seriál – Vorarlberský Lech má co nabídnout

Za léta našeho vášnivého cestování jsme po světě navštívili nespočet míst, která se nám něčím vryla do paměti. Byly to zapadlé kouty s přírodními úkazy kdesi v Chile, nebo na Novém Zélandu, špičkové hotelové resorty, chalety nebo lodge, famózní restaurace, vinařství, architektonické divy světa, někde třeba i výjimečné obchody. Zpravidla se vyhýbáme klasickým turistickým atrakcím a destinacím. O těch se píše jinde. My se s vámi v cestovatelském seriálu podělíme o 25 tipů, za něž ručíme vlastním vkusem a osobním prožitkem.

Vorarlberský Lech má co nabídnout
Voralberský Lech patří mezi nejlepší lyžařská střediska v Rakousku. Nejdražším je zcela určitě. Množství špičkových hotelů je na tak malé městečko neobvyklý. Jeden z nich tu před lety nechal vybudovat ruský oligarcha Oleg Děripaska. My jsme pro týdenní pobyt vybrali místní legendu Gasthof Post. Na první pohled nic vyjímečného, spíše průměr. Ale určitě není náhoda, že hotel je součástí aliance Relais & Châteaux.

Velmi příjemné uvítání nám připravili majitelé Postu Sandra a Florian Moosbruggerovi. Hotel vlastní v několikáté generaci a Florian je vůdčím duchem hoteliérství v celém regionu. Po tradičním obhlédnutí místní bohaté vinotéky jsme dorazili na pokoj v nové části hotelu, která je v provozu teprve pár let. Určitě doporučuji ubytování právě v ní.

V Kaiser suite, který je se 114 metry čtverečními druhým největším apartmá v hotelu, jsme se okamžitě cítili velmi příjemně. Kvalitní dřevo, v celém pokoji vyhřívaná podlaha, koupelna s parní lázní, rozsáhlý obývací pokoj s otevřeným krbem, velkou knihovnou, jídelním stolem, několika útulnými pohovkami, prostorná šatna a ložnice s opravdu kvalitní postelí, k tomu ještě dva balkony a spousta zajímavých detailů. Dlouho jsem nezažil takový pocit příjemnosti a útulnosti. Abych nezapomněl, po úvodním mírném šoku nakonec velmi příjemně působily lovecké trofeje Floriana Moosbruggera a jeho předků, kožešiny, malby s mysliveckými motivy. Prostě Voralbersko, jak má být.

Kromě nové části hotelu je teprve krátce v provozu poměrně rozsáhlá wellness zóna s vyhřívaným venkovním bazénem z nerezu. Z bazénu je parádní výhled na horský masiv na straně jedné a na sjezdovky na straně druhé. Velmi příjemné je to především za tmy, kdy lze sledovat blikající rolby, které na protějším svahu upravují sjezdovky a jinak je všude úplný klid. V hotelu nebylo příliš mnoho rodin s dětmi. Takže v dětském bazénku s malým tobogánem jsme pobývali vesměs sami.

Post leží uprostřed městečka, jenom kousek od jedné ze stanic lanovky. V půjčovnách s lyžařským vybavení určitě zaujme české menu pro zadávání tělesných parametrů. Přitom my jsme za celý týden pobytu ani jednou češtinu neslyšeli, ba ani nespatřili žádné auto s českou značnou. Lyžování v místní lyžařské aréně je prostě parádní. Zejména poježdění v terénech mimo sjezdovky je radostné a povznášející.

Ještě bych se vrátil k vinnému lístku. Pijáci špičkových vín ho rozhodně ocení. Jak, co do rozsahu, tak cen. Třeba lahve od Domaine de la Romanée-Conti se zde prodávají mnohdy levněji, než je na trhu běžné.

Každý host při odjezdu z hotelu může počítat s umytým a vyčištěným autem, což minimálně potěší. Podobných drobností lze během pobytu zažít povícero.

Hotel má vždy mezi zimní a letní a letní a zimní sezónou na dva měsíce zavřeno. Pokaždé, když Lechem v tomto období projíždím, v hotelu se pilně a viditelně pracuje. Příprava na novou sezónu je prostě vorarlbersky důkladná.

Předcházející článek

Duo fatale DK a PT posílilo v Metru

Následující článek

Zloba mezi akcionáři východočeské fabriky kondenzuje