11 pestrých patálií loterijní společnosti

I Zadlužení Sazky je enormní. Derivátové a nederivátové závazky, včetně nákladů na cizí zdroje, se blíží 17 miliardám korun.

II Sazka nedisponuje dlouhodobým financováním ze strany bank. Loni skončily ČSOB a LBBW CZ. Náklonnost České spořitelny, Komerční banky, Raiffeisenbank a především Fortisu je hodně vratká.

III Loterijní a sázkový byznys Sazky se zadrhnul. Hospodářský výsledek za tři čtvrtletí roku 2009 je nejhorší za posledních 7 let.

IV Sazka má slabé majitele. Akcionáři se nechovají jako vlastníci, ale jako by byli vůči Sazce v podřízeném postavení.

V Sazka neumí provozovat kursové sázky a videoloterijní terminály tak, aby stabilně vykazovaly zisk.

VI Sazka ztrácí. Rok poté, co se stal Aleš Hušák generálním ředitelem Sazky, byl podíl společnosti na tuzemském hazardním trhu téměř devět procent. Na konci roku 2008 to bylo už jen 6,3 procent.

VII Sazka díky chybné strategii nemá peníze ani invenci na rozvoj svého jádrového byznysu.

VIII Sazka v roce 2007 oznámila exklusivní spolupráci s Ukrajinskou národní loterií. Od té doby není o tomto podivuhodném a zřejmě i nákladném partnerství vidu ani slechu.

IX Ačkoli výsledky Sazky jsou nejhorší za posledních sedm let, předseda představenstva a generální ředitel Sazky Aleš Hušák tráví až příliš času na ostrově Menorca. Prostě chybí tam, kde by ho stagnující firma potřebovala.

X Ředitele Sazky Aleše Hušáka nemá v oblibě velké množství důležitých lidí. To škodí byznysu.

XI Důvěra bank v Sazku není vysoká. Třeba i díky tomu, že jí Standard & Poor’s na přelomu listopadu a prosince 2009 dvakrát snížila rating.
-mot-

Předcházející článek

RPG Byty začala mohutně nabírat úvěry, jako zástava slouží obytné domy

Následující článek

Šéf zadlužené Sazky Hušák si pořídil rozsáhlé a nákladné bydlení na Menorce