Ambiciózní Bulhaři dostali solidní zakázku od Letiště Praha

Netradičního dodavatele bude mít Letiště Praha pro rozšíření své čističky odpadních vod a kanalizace. Veřejnou soutěž, vyhlášenou na den přesně před rokem, vyhrála bulharská stavební skupina Trace Group Hold. Pro Bulhary je to první zakázka v Česku, zdejší trh se jim ale líbí, hodlají tu zakořenit.

Původní odhadovaný rozsah zakázky byl 400 milionů korun, nakonec byla podepsaná smlouva na 290 303 200,- Kč. Trace Group Hold se o práce jako hlavní dodavatel podělí s českým specialistou na kanalizace, ústeckou firmou Mebikan, v poměru 70:30.

Trace Group Hold je v balkánském regionu poměrně velké zvíře. Veřejně obchodovaný holding byl vytvořený kolem někdejší státní stavební firmy PSI, jíž už před více než dvaceti lety šéfoval její pozdější privatizátor a dnešní majoritní vlastník celého holdingu Nikolaj Michajlov. Skupina má klíčové zakázky v Bulharsku, ale v poslední době vyhrála tendry dohromady za 60 milionů eur například také v Srbsku. Plánuje expandovat i do Kataru nebo Alžírska, podle bulharského portálu Kapital hodlá zřídit pobočku i v České republice, kde se vedle už vyhraného pražského letiště ucházel a nadále uchází o několik dalších zakázek. V roce 2012 například ve sdružení s firmami Královopolská RIA a Silnice Group neuspěl v tendru státního podniku Diamo na rekultivaci odkaliště. Sdružení se kvůli prohře obrátilo i na ÚOHS, návrh na přezkoumání ale nakonec loni stáhlo.
-pes-

Předcházející článek

Arx Equity Partners rozjíždí nový fond, který bude lovit hlavně v Česku

Následující článek

Úspěšný rok lázeňských firem v Karlových Varech je dobrou zprávou pro někdejší exponenty padlé IPB