Anheuser-Busch InBev bude vařit pivo v Českých Budějovicích, koupil od Františka Savova Pivovar Samson

Největší světová pivovarnická skupina Anheuser-Busch InBev, kormidlovaná brazilským managementem v čele s Carlosem Britem, udeřila na český stát. Dnes odkoupila od jedné z firem Františka SAvova sto procent akcií společnosti Pivovar Samson. V zásadě dochází k dokončení obchodu, který započal v roce 2011, kdy Anheuser-Busch InBev koupil ochranné známky pivovaru. Současná transakce reálně znamená, že globální gigant převzal samotný pivovar a bude v Českých Budějovicích vařit pivo.

Vstup Anheuser-Busch InBev na český trh může mít zcela zásadní dopad na národní podnik Budějovický Budvar, s nímž se belgicko-brazilský (částí názvu i americký) kolos vede známkoprávní spory po celém světě. Pro světového pivovarnického lídra jde o velmi podstatnou věc. Nemůže totiž ve zhruba sedmdesáti zemích světa používat svoji klíčovou značku Budweiser. Budvar boduje především díky lokalitě, kde vyrábí pivo. Teď v ní bude působit/vařit i jeho nesmiřitelný protivník. Za připomenutí stojí, že Samson má o 100 let delší historii než Budvar.

Anheuser-Busch InBev má ve svém portfoliu desítky silných značek. Mezi zásadní kromě Budweiseru patří Corona, Beck’s, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe nebo Bass.
-mot-

Předcházející článek

Hnědouhelný průmysl v České republice jenom vzkvétá

Následující článek

Vysoký čínský úředník: PPF v Číně významně nevyroste