Avast kupuje AVG, vzniká antivirový šampion se 400 miliony uživateli

K odvážnému činu se odhodlaly vedoucí mozky společnosti Avast Software. V přepočtu za téměř 32 miliard korun kupují na newyorské burze kotovanou společnost AVG Technologies. Primárně z České republiky vyrostlé firmy budou disponovat více než 400 miliony uživateli.

Akvizice, pokud ji odsouhlasí akcionáři AVG, proběhne v penězích a s jejím financováním pomohou Credit Suisse Securities, UBS Investment Bank a Jefferies. Nabídka Avastu je téměř třetinu nad včerejší burzovní cenou AVG.

Nabídka Avastu na AVG dává také poměrně dobrý obrázek o reálně hodnotě slovenského Esetu.

Největším akcionářem posilněného Avastu zůstane CVC Capital Partners, následují zakladatelé Pavel Baudiš a Eduard Kučera. V součtu ale oba pánové stále drží více než CVC. Velmi hodnotný podíl vlastní i Ondřej Vlček.

Místopředsedou správní rady AVG je Gabriel Eichler. Největšími akcionáři jsou TA Associates (13,32 %) a Columbia Management Investment Advisers (9,18 %). Více než tři procenta drží Morgan Stanley, Westwood Holding Group, Cambiar Investors, Westwood Management, Thompson, Siege & Walmsley, Columbia Seligman Communications & Information Funds, DNB Asset Management, Dimensional Fund Advisors, Trigran Investments, Factor Advisers a PureFund ISE Cyber Security ETF.

 

Předcházející článek

Český ostrůvek klidu oligarchy Živaga se zachvěl

Následující článek

Trochu přestárlá investice, ale nese a nese