Babiš podruhé aneb nestraníkův epilog

Svou amatérskou prognózou výsledků příštích parlamentních voleb jsem vzbudil různorodé emoce. Ale vážení, ruku na srdce, žádný z nás uvedené výsledky nezná a můžeme jen predikovat. Každý z nás má svůj tip či tajného favorita. Byť někteří jen podvědomě nebo tvrdí opak. Odhadnout přesné výsledky politických bitev by nezvládl ani Michel de Nostredame. Spousty lidí znají Nostradama jako proroka, ale málokdy ví, že to byl hlavně výborný lékař.

Do příštích voleb zbývá ještě spousta času. Různí kmotři a politici vysávají tuto zemi zrychleným tempem. Jako by se snažili v tomto volebním období urvat co nejvíce s vidinou horších času…

Ano, věřím tomu, že hnutí AB vyhraje příští parlamentní volby. Nicméně predikuji i smutnou zprávu pro voliče tohoto politického uskupení: skončí v opozici.

Jde o moc, vliv a spousty peněz a ty lídři velkých politických stran nepustí za žádnou cenu. Dají se tedy čekat různorodé koalice. Spolupráce ODS a ČSSD funguje na radnicích spousty českých měst. Kalouskovy strany se vždy přisály k vítězům a nebude to jinak. Všechny vládní strany posledních dvaceti let udělají nemožné, aby zabránily změnám. Pročesají nebe i zemi, aby našli na Andreje Babiše nějakou špínu a korupci. Možná i na objednávku uměle vytvoří nějaké kompromitující materiály. Nechme se překvapit.

Ale co kdyby hnutí AB oprášilo staré klišé: Někdy je potřeba udělat malé zlo, aby se mohlo vykonat velké dobro. A spojilo své síly v nějaké koalici ? Pak by dokázalo opravdu velké věci, které tato země potřebuje.
Richard Dobrovoný

Předcházející článek

Muž označovaný za kmotra si pořídil repasovaný tryskáč za zhruba 100 milionů korun

Následující článek

Český brokerský dům Wood & Company přijde o šéfa investičního bankovnictví