Babišův a Janovův zdravotnický holding expanduje, kupuje Wintersteinovu firmu ISCARE I.V.F.

Hartenberg Holding ministra financí a majitele Agrofertu Andreje Babiše a Jozefa Janova, který spravuje zhruba 200 milionů eur, kupuje přes FutureLife společnost ISCARE I.V.F. Jde o jednoho z průkopníků asistované reprodukce v České republice, přední pracoviště na léčbu Crohnovy choroby, dalších střevních chorob, obezity a plastické chirurgie. Babišův a Janovův zdravotnický holding bude po dokončení transakce zastřešovat firmy s ročními tržbami kolem 650 milionů korun.

ISCARE I.V.F. dosud kontroluje izraelský developer Tomáš Tamir Winterstein. Společnost loni utržila zhruba 300 milionů korun.
Obchod byl již podepsán, ještě ho bude posuzovat antimonopolní úřad. Zcela jistě udělí souhlas.

Hartenberg pokračuje v tažení českým a slovenským zdravotnictvím/medicínou. V květnu oznámil koupi brněnského firmy Reprofit International, největší české soukromé kliniky zaměřené na léčbu neplodnosti. Ve stejném měsíci ještě získal GynCentrum, menší soukromé zdravotnické zařízení poskytující péči v oblasti gynekologie, plastické a estetické chirurgie, plastické a estetické gynekologie, poradenství a vyšetření neplodných párů. Třetím soustem byl Pleuran, držitel ochranné známky Imunoglukan, pod níž vyrábí a prodává potravinové doplňky.

Po dokončení akvizice ISCARE I.V.F. se FutureLife stane největším jednotlivým hráčem v oblasti asistovené reprodukce (IVF) v České republice. Spolu se skupinami Pronatal a Gennet bude držet přes dvě třetiny trhu. Dalšími významnějšími hráči jsou IVF Zentren Prof. Zech – Pilsen nebo Sanatorium Helios a UNICA z Brna.

Hartenberg počítá ještě v letošním roce s dalšími akvizicemi, které by měly zvýšit jeho roční tržby za poskytování zdravotní péče nad hranici jedné miliardy korun.

Hartenberg Holding vlastní z 87,75 procent Andrej Babiš přes společnost SynBiol. 2,25 procenta drží Jozef Janov jako fyzická osoba. Zbylých deset procent má manažerská společnost Hartenberg Capital, vlastněná ze tří čtvrtin firmou Hartenberg Investments Jozefa Janova a z jedné čtvrtiny Stormline Investments Libora Němečka, šéfa akvizic skupiny Agrofert.
-mot-

Předcházející článek

Hlavní Beranovy půjčovatelské firmy vygenerovaly v prvním pololetí historicky nejvyšší zisk

Následující článek

Na Ukrajině se bude znovu jednat o osudu Živagovy, Bakalovy a Kadasovy investice