Bettina Lobkowiczová požaduje po manželovi miliardu korun. Hostilita roste

Na mělnickém zámku je rušno. Rozvod tamějších pánů, manželů Bettiny a Jiřího Lobkowicze, provází nejméně desítka soudních sporů, řada trestních oznámení a hodně silná slova. Jednu z pří rozhoduje soudce Městského soudu v Praze Jaromír Jirsa. Podle jeho vyjádření spory mohou nabobtnat do obrovských rozměrů. „Hostilita dosáhla takové úrovně, že jednání nebylo možné,“ prohlásil zase právník Jiří Lobkowicze na dotaz soudce, jestli se strany pokusily o nějakou rozumnou dohodu.

Ve hře je pravděpodobně nemalý majetek. Bettina Lobkowiczová se do domáhá značně vysokého vyrovnání. „Ve Švýcarsku požaduje miliardu korun,“ řekl dnes před soudcem Jirsou třiapadesátiletý Lobkowicz. Manželé také vedou spory o to, jestli rozvod proběhne podle švýcarského nebo českého práva. V tom je značný rozdíl. České právo a místní soudci jsou v tomto směru podstatně pochybnější.

Lobkowicz byl členem dozorčí rady Investiční a Poštovní banky v době, kdy nad ní stát ztratil kontrolu a ovládla ji skupina spřízněná s Jiřím Tesařem a Liborem Procházkou.
-mot-

Předcházející článek

Kellnerův nizozemský Home Credit v pololetí vykázal ztrátu 355 milionů korun

Následující článek

Hazardní obr Novomatic posiluje na českém trhu, kupuje skupinu Stardust