Bursík pro iHNed.cz: Pro mě bude testem demokracie v Česku situace, kdy bude Martin Roman za mřížemi

Bývalý předseda představenstva a generální ředitel státem kontrolovaného holdingu ČEZ, jeho dnešní předseda dozorčí rady, miliardář a příslušník plzeňských Škoda Boys Martin Roman je zcela vážně konfrontován s dalším silným názorem na svoji osobu. V posledním roce a něco se vydatně nechali slyšet Andrej Babiš a Radim Jančura. Nyní se přidal i dvojnásobný exministr Martin Bursík.

Bursík řekl v rozhovoru pro server iHNed.cz následující: „Pro mě bude testem demokracie v Česku situace, kdy bude Martin Roman za mřížemi“.

Majitel Student Agency Radim Jančura loni v říjnu pro hlavní slovenský deník SME prohlásil: „Martin Roman je největší zločinec v této zemi a do půl roku bude v teplácích“.

Ještě o měsíc dřív se nechal slyšet v Hospodářských novinách majitel konglomerátu Agrofert Holding Andrej Babiš. Řekl, že korupce je na celém světě, ale v České republice už prostě u některých lidí překročila únosnou míru. Následovala otázka redaktorky deníku: „Kdy k tomu zvratu nad únosnou míru podle vás došlo“? Babiš odpověděl: „Kryje se to zhruba s nástupem Pavla Béma a jeho přítele pana Janouška na pražský magistrát. A s příchodem premiéra Topolánka do vlády s Markem Dalíkem a Alešem Řebíčkem. Od jejich působení jsou resorty dopravy a životního prostředí a také státní firma ČEZ pod vedením Martina Romana považovány spolu s pražským magistrátem co do rozsahu korupce za nejvíc tunelované subjekty“.

Na obrazovkách České televize rovněž v září 2011 prohlásil ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg toto: „Je veřejným tajemstvím v této republice, že ČEZ tady financoval politické strany“.

Jde o závažná tvrzení a obvinění ze strany významných byznysmenů a součásného/bývalého ústavního činitele. Stejný nebo podobný názor jako zmínění, vyjadřují (zatím neveřejně) další vlivné osoby.

Vývoj kolem Martina Romana by mohl v následujících měsících dále gradovat.
-mot-

Předcházející článek

Leo Express is about to fund its development projects through bonds at a quite attractive interest rate

Následující článek

Ivan Svítek confirmed as the boss of Russian Home Credit for three more years