Bývalý šéf Unipetrolu střídá Táborovou, nově řídí Komárkův byznys v Rusku

Bývalý generální ředitel a předseda představenstva společností Unipetrol a Čepro Pavel Švarc nově řídí veškeré aktivity Karla Komárka prostředního v Rusku. Zhruba před týdnem, deseti dny vystřídal Larisu Táborovou. Dosavadní ředitelka pobočky MND v Moskvě patřila do týmu Františka Komárka, jenž v rámci rodinného vypořádání ukončil veškeré aktivity v ropném a plynárenském byznysu skupiny KKCG.

Švarc pro Komárka pracuje od poloviny ledna 2009. Řídil pro něj byznys v segmentu zpracování ropy v Rusku a východní Evropě. Stěžejním projektem měl být ropný terminál v Primorsku poblíž St. Petěrsburgu. Definitivní rozhodnutí o jeho výstavbě mělo padnout v březnu 2009. dosud není známo, jak to celé dopadlo. Není vyloučeno, že Komárek prostřední projekt oddaloval. Mohl čekat na dokončení rozdělení rodinného majetku. V poslední prezentaci KKCG je u Švarcovy fotografie uvedeno „Ředitel pro strategické projekty“.

Bývalý nahrávač Andreje Babiš není znám jako dříč a mozek, ale spíše jako člověk, jenž se dokáže obklopit lidmi, kteří to za něj udělají. Uvnitř i vně skupiny KKCG se soudí, že dostává hodně peněz za málo muziky. Následující měsíce ukáží, jak to vlastně je. Švarc v oblibě užívá destinací v Indickém oceánu.
-mot-

Předcházející článek

Bývalá Mostecká uhelná loni vykázala čistý zisk přes 2 miliardy

Následující článek

Komárkovo vydavatelství se dál propadá, loňská ztráta překročila 36 milionů