Sekyra prodal Vítkovi českou centrálu Nestlé za méně než 100 milionů korun, zbaví se ale dluhu 555 milionů

Jediným vlastníkem společnosti SG Property, která je vlastníkem budovy Nestlé v pražských Modřanech, se stala Modřanská Property. V ní drží 95 procent Malerba, jejímž jediným akcionářem je Tomáš Rybář, právník čtvrtého nejbohatšího občana české republiky Radovana Vítka. Realitní magnát je při chuti a má zdroje, další velké transakce jsou proto na spadnutí.

Malerba je rostoucí realitní skupina, kterou Vítek buduje paralelně vedle Czech Property Investments. Aktuálně pod ní spadá více než deset obchodních center, které provozuje společnost Ahold a například Tesco v Příbrami. Firma zatím není součástí Vítkova realitního holdingu Czech Property Investments.

Luďka Sekyru, respektive SG Property, přišla výstavba tuzemské centrály Nestlé, její vybavení a pořízení pozemků zhruba na 460 milionů korun (bez úroků). Budova disponující asi patnácti tisíci metry čtverečními byla postavena podle návrhu architekta Martina Kotíka v bývalém areálu čokoládovny Orion. Nestlé se nastěhovala ve druhé polovině roku 2006.

Modřanská Property kromě zaplacení kupní ceny převezme i dluh, který na SG Property vázne. Firma by měla letos zaplatit České spořitelně 25 milionů korun a v dalších letech ještě 530 milionů. Úvěr je splatný do roku 2032. Celková kupní cena, včetně převzetí dluhu, činí 651 milionů. To znamená, že samotnému Sekyrovi připadne kolem 90 milionů korun.

Akvizice SG Property dává smysl. Společnost má dobrou a dlouhodobou smlouvu s Nestlé, roční výnos až dvojnásobně převyšuje náklady a úvěr od České spořitelny je doprovázen velmi nízkým úročením.

Švýcarský potravinářský obr Nestlé předloni utržil v České republice přes 10 miliard korun. Masovou produkci cukrovinek chrlí pásy ze závodů Zora Olomouc a Sfinx Holešov. Mezi nejznámnější značky patří Orion, Bon Pari, Deli, Lentilky. Dále v Česku distribuuje koncernové značky, které jsou určeny kojencům, dospělým i zvířatům.
-mot-

Předcházející článek

Když exklusivní není exklusivní III

Následující článek

Na Moravě se rodí největší tuzemský podnik zemědělského nákupu a zásobování