Český lahůdkář zachraňuje chorvatský fotbalový klub. Asi marně

Jiří Tomášek, šéf a většinový vlastník lahůdkářské společnosti Gurmán Klub z Kamenných Žehrovic, se stal prezidentem chorvatského fotbalového klubu NK Karlovac. Ten byl před letošní sezonou vyloučen z první ligy kvůli nesplněným závazkům vůči hráčům a brzy šedesátiletý český podnikatel přichází v roli potenciálního zachránce. Jenže tak snadné to nebude.

Firma Gurmán Klub má v Chorvatsku plány například s velkoobchodem lahůdek či distribucí francouzských vín a v minulosti zde koupila také nemovitost u moře. Právě při jejím nákupu se Tomášek dostal k lidem z Karlovace, kteří se snaží o záchranu zdejšího fotbalového klubu, potácejícího se na hraně krachu. „Nemám v tom žádné zkušenosti, s fotbalem nemáme nic společného, ale zdá se nám, že by to mohl být dobrý marketingový nástroj pro naše chorvatské obchodní aktivity. Je tam dobrá vůle města, my bychom klub rádi koupili, ale Chorvati nám ani po několika urgencích nebyli schopni dodat čtyřletý ekonomický plán, který od nich požadujeme. Navíc se vynořují další dluhy, o nichž jsme nevěděli, například u finančního úřadu, takže v tuhle chvíli vyčkáváme, co bude dál,“ řekl Tomášek pro motejlek.com.

Není vyloučeno, že celá fotbalová anabáze lahůdkářské firmy skončí tím, že tradiční karlovacký klub úplně zanikne a místní schiebeři, nikoli nepodobní českým fotbalovým bafuňářům, založí klub zbrusu nový.
-pes-

Předcházející článek

Co schieber, to zástupce vlasti!

Následující článek

Značka, která znamená vždy něco lepšího, vstupuje do Polska. Potom možná i do Čech