Český svaz tělesné výchovy se chce zbavit O2 Arény

Český svaz tělesné východy (ČSTV) je s 68 procenty dominantním akcionářem Sazky. V minulosti díky tomu do jeho pokladny každoročně plynuly stovky milionů korun. Nyní, kdy musí loterijní společnost splácet závazky spojené s O2 Arénou, končí tyto stovky milionů na zcela jiných účtech. V ČSTV, respektive v jednotlivých svazech a regionálních sdruženích svazu, roste napětí.

Na posledních celostátních poradách předsedů svazů a představitelů regionálních sdružení ČSTV, které proběhly 25. listopadu zazněl dotaz, jestli je možné se zbavit O2 Arény. „Snaha ČSTV je, se O2 Arény zbavit. Ano, možná by Aréna byla prodejná, ale není prodejná s dluhem za její výstavbu. Je snaha do financování zapojit Magistrát hlavního města Prahy, v tomto jednání hodláme pokračovat,“ odpověděl pětašedesátiletý Vladimír Srb, předseda ČSTV a zároveň člen představenstva Sazky.

Předseda Srb správně vystihl, že O2 Aréna je neprodejná. Závazky z dluhopisů emitovaných v roce 2006 totiž momentálně přesahují částku 10 miliard korun. O2 Aréna je ale prodejná maximálně za dvě miliardy korun. Tento odhad je ale příliš optimistický. Lépe řečeno, nerealistický. V této souvislosti se jeví snaha hodit financování haly na hrb Prahy jako nejlepší možné řešení. Pokud budou zapojeni správní Corleonové, může se věc alespoň z části podařit.
-mot-

Předcházející článek

Vydavatelství Vltava-Labe-Press pokračuje v poněkud hrůzném hospodaření

Následující článek

Sazka pronikla až na stoly šéfů centrál věřitelských bank ve Vídni a v Paříži