Český svaz tělesné výchovy žaluje Aleše Hušáka o více než 950 milionů korun

Pětapadesátiletý Aleš Hušák ode dneška čelí žalobě od Českého svazu tělesné výchovy, majoritního akcionáře zkrachovalé Sazky. Dlouholetý předseda představenstva a generální ředitel svojí neschopností zničil společnost, o níž v minulosti tvrdil, že má hodnotu alespoň 14 miliard korun. Žaloba, která dnes byla doručena na soud, je v zásadě také historií soustavné neschopnosti a tunelování. Sazka pod Hušákovým vedením skončila v roce 2011 v insolvenci, následně v konkursu.

Český svaz tělesné výchovy v Sazce vlastnil 67,98 procent. Nominální hodnota jím držených akcií představovala 951 480 000 korun. Právě o tuto částku ČSTV Hušáka žaluje. Dále pak žádá dva miliony. V obou případech se také dožaduje úroku z prodlení. Dále se instituce řízená Miroslavem Janstou domáha omluvy v tomto znění: „Já, JUDr. Aleš Hušák se tímto omlouvám Českému svazu tělesné výchovy za poškození jeho dobré pověsti a finanční ztrátu, kterou jsem mu a jím podporovanému sportu, tělesné výchově a turistice, sportovní reprezentaci České republiky a přípravě na ni, způsobil, v důsledku mého řízení společnosti SAZKA, a.s., kde měl Český svaz tělesné výchovy většinový podíl.“

Částka, které se ČSTV domáhá je výrazně nižší, než hodnota podílu ve společnosti. Sám Hušák ještě poměrně krátkou dobu před insolvencí mluvil o čtrnácti miliardách. Na ČSTV by pak připadalo 9,5 miliard korun.

Pod žalobou je podepsán advokát Aleš Rozehnal.
-mot-

Předcházející článek

Komárkův odchod z Pákistánu mohl souviset s daňovými požadavky tamějších úřadů

Následující článek

Explosia se má prodat do konce roku, cena bude nízká