ČEZ stále chce Mosteckou, Tykač a spol. trvají na 40 miliardách

Zájem polostátního energetického holdingu ČEZ o někdejší Mosteckou uhelnou trvá. Majitelé firmy, která se rozdělila na Czech Coal Services (dříve Mostecká uhlelná), Vršanská uhelná a Litvínovská uhelná, si ji stále cení na 40 miliard korun, což je pro ČEZ nepřijatelně vysoká částka.

Polostátní firma prostřednictvím dceřiných Severočeských dolů nedávno uspěla s J&T v sousedním Německu. Společně koupí za mírně přes 400 milionů eur uhelnou společnost Mitteldeutsche Braunkohlengesellschaft. Německý podnik ročně vytěží více uhlí než bývalá Mostecká a má větší těžitelné zásoby (do limitů). Kromě toho vlastní tři energeteické zdroje s instalovaným výkonem 208 megawattů.

„Zájem stále máme, ale cena je přemrštěná,“ říká zdroj blízký jednání mezi ČEZ a majiteli skupiny kolem bývalé Mostecké uhelné, jimiž jsou Pavel Tykač, Vasil Bobela a Petr Pudil. Jejich enormní finanční požadavky naznačují, že nemají aktuální potřebu hotovosti. Podle zjištění webu motejlek.com si s penězi dobře stojí zejména Tykač.

-mot-

Předcházející článek

CETV rozšiřuje ztrátu a padá na 4,5 miliardy

Následující článek

Drtivý dopad dění v Mexickém zálivu na chomutovskou trubkárnu