Chovný kůň Petra Sisáka se stal náměstkem ministra spravedlnosti

To je docela trefa, pověřit Mgr. Jana Kubatu, současného primátora Ústí nad Labem, funkcí náměstka ministra spravedlnosti. Tento člověk je totiž stále ve spojení s proslulými „businessmany“ Martinem Procházkou a Petrem Sisákem, vlastníky neprůhledného konglomerátu firem kolem ústecké Setuzy a Spolku pro chemickou a hutní výrobu.

Osobně byl do 24.8.2009 členem představenstva Spolku pro chemickou a hutní výrobu a do 25.9.2009 členem představenstva společnosti Oleofin.

Oleofin se nyní nachází v úpadku s přihlášenými pohledávkami věřitelů v řádu 1,5 mld. Kč, Spolek se potýkal s hrozbou insolvence před každou splátkou úvěru bankám. Banky zatím splatnosti odkládají, aby nedošlo k nejhoršímu.

Kubata obě společnosti opustil zhruba ve stejnou dobu, kdy tyto firmy již nebyly schopny splácet své závazky. V podstatě z orgánů těchto firem uprchl. Spolu s Martinem Procházkou zůstal ve společnosti Oleofin HC, která je vlastněna Plenty, s.r.o., též prapodivnou společností. Kubatova manželka Veronika je stále členkou dozorčí rady společnosti LUKANA OIL, společnosti, která je ovládána výše uvedenými gentlemany a které do vínku vložili ochranné známky a všechny kontrakty společnosti Oleofin, aby tento majetek ukryli před věřiteli společnosti Oleofin.

Je nasnadě si domyslet, jak takové spojenectví musí být výnosné, protože zrovna neslouží ke zvýšení politické reputace pana primátora v Ústí i celé republice. Totiž zejména pan Petr Sisák se svými kolegy z pražské advokátní kanceláře Mgr. Ing. Ivo Haly, jsou známí svými kousky i vyšlechtěnou praxí, jak neplatit své účty, protahovat soudní pře a ovlivňovat některé soudce v Ústí nad Labem a v Praze.

Pana primátora či náměstka ministra spravedlnosti neomlouvá jeho obrana, že se osobní účastí v důležitých společnostech pro město Ústí chtěl zasadit o jejich prosperitu. Staral se a stará pouze o sebe a svou rodinu. Nyní se má starat na ministerstvu o vězeňství. Jednoho až napadá, jestli podsvětí nezačíná mít obavy a nezajišťuje si vlídné přijetí a slušné zacházení v českých nápravných zařízeních pro případ, že by policie snad někoho z jejich řad skřípla.

Předcházející článek

Proletarizující se masy vynesly Kulajtovi a Pobořilovi na tržbách přes 4 miliardy

Následující článek

Penta loni podstatně navýšila konsolidovaný čistý zisk, vydělala přes 150 milionů eur