Čistý zisk na Donaldu Trumpovi: pouze 7,7 milionů

Český kapitalista nelenil a několik měsíců na britských online sázkách sázel a protisázky přijímal na volbu amerického prezidenta. Popis jeho počínání v autentickém znění:

„Různě jsem od srpna sázel nebo sázky „přijímal“ (back/lay) na Betfairu. Mimochodem na Betfair mě ze zoufalství vyhnala neschopnost sázkovek (konkrétně Fortuna a Bwin) přijímat sázky v částce vyšší než jedna lepší večeře s vínem, za což jim díky, protože na Betfairu jsou kurzy o poznání vyšší. Například, když byl na Fortuně kurz na Trumpa 4, na Betfairu byl 6 a víc. 

Seděl jsem tam skoro každý den, je to podobné akciovému trhu, dá se tam vlnkovat, trh reaguje občasně hystericky. V den voleb v 1:30 ráno našeho času jsem už měl vše nasazeno, nebylo co dělat, bylo to připraveno tak, že kdyby vyhrála Clintonová, tak bych zůstal plus/minus na svém. Někdy v 5:30 ráno mě vzbudila moje paní, že Trump vyhrává, tak běžím k počítači a tam, co byl ještě někdy ve 3 ráno kurz až 12, tak najednou byl 1.02. Tak jsem ještě obětoval trošku zisku, abych to zabetonoval (pořá to ještě nebylo 100%, existovala teoretická šance, že Clintonová zvítězí). 

Nakonec jsem čistý zisk udělal 7,7 milionů korun. Kdyby vyšel New Hampshire, bylo by to ještě +500 tisíc a taky jsem špatně odhadl „popular vote“, takže mi uteklo dalších pár mega, ale občas ne všechno vyjde, no…

Důvod, že je zisk tak malý, je ten, že jsem to diverzifikoval hodně na jednotlivé státy, abych hedgoval pro případ, že Trump nevyhraje, tedy abych netratil tolik nebo nejlépe vůbec. Kdybych do toho šel po hlavě, tak mám zhruba dvacku.

Napíšu na Betfair, ať tam přidají české volby prezidenta a kašpaři z CZ sázkovek se budou moct jít zahrabat…“

Jméno šikovného sázkaře si necháme pro sebe. 

Předcházející článek

Prodej trafikantského řetězce Valmont CR se odkládá. Zájemce se stáhl

Následující článek

Nástup Donalda Trumpa je hrozba pro „IT crowd“