Co to vlastně koupila Česká pojišťovna za dům

Deník E15 včera zaznamenal zajímavou transakci v Pařížské ulici v Praze. Dům s číslem popisným 26 tam od italské realitní skupiny F.I.M. Group koupila Česká pojišťovna. My doplňujeme, že jde o dům s velmi zajímavým nájemcem, Energetickým a průmyslovým holdingem, gigantem rozpínajícím se od Německa po Slovensko.

EPH Daniela Křetínského, Petra Kellnera, Patrika Tkáče a J&T Finance Group je vzhledem ke svému obřímu byznysu organizačně poměrně subtilní firma, která sice vlastní elektrárny, doly a potrubí, ovšem nikoli budovu, v níž sídlí. Takže se její centrála, stejně jako centrála spřízněné skupiny EP Industries, ovládané Křetínským a J&T Finance Group, vměstnala do tří pater zmíněné secesní budovy. Pod nimi ještě zbývá místo pro kanceláře privátní banky Edmonda de Rothschilda, obchod s kašmírem Loro Piana a obchod se zavazadly značky Rimowa.

Tím, jak se EPH rozrůstá, ale přece jen prostory přestávají stačit. Už teď si pronajímá pár kanceláří také v dalším domě v Pařížské a je pravděpodobné, že v lokalitě přibudou další.
-pes-

Předcházející článek

Stovky milionů korun zatím zůstanou utopeny v biopalivu

Následující článek

Podniky Soukupovy Empresy za letošní první pololetí utržily 360 milionů korun