ČSA se propadají, vytíženost sedaček je sotva poloviční

Provozní výsledky Českých aerolinií se v letošním roce výrazně zhoršují. Státem ovládaná společnost za leden a únor přepravila o téměř dvanáct procent méně osob než za stejné období loňského roku.

Specializovaný web planes.cz upozorňuje na alarmující vytíženost sedaček, která se propadla na pouhých 50,9 procent. Web upozorňuje na to, že v tomto ohledu jsou České aerolinie páté nejhorší v Evropě. Porovnávány přitom nejsou všechny letecké společnosti, ale pouze vlajkoví přepravci příslušných zemí.

Management Českých aerolinií vedený Radomírem Lašákem chce proti „nepřízni osudu“ bojovat plošným propouštěním a snižováním platů. V tomto ohledu zaspal.

V současné době je společnost privatizována. Jelikož její hodnota propadla pod prezidenty Tvrdíkem a Lašákem do mínusu, není reálné, že by se dala rozumně prodat. Potvrzuje to zcela minimální zájem o firmu v prních kole privatizačního tendru. I z tohoto důvodu není důvod otálet s obměnou nejvyššího managementu. Zcela nepochopitelné se také jeví angažmá Ivana Kočárníka v čele dozorčí rady ČSA. Náklady spojené s jeho účinkováním budou enormní.

Stát v každém případě bude muset do společnosti nalít miliardy korun. To je dnes patrné. Pokud nezačně jednat rychle, může být suma nepěkně vysoká. Poloviční vytíženost letadel je snad dostatečným varováním.
-mot-

Předcházející článek

Polykač českých laboratoří Michael Havel konsoliduje svůj tuzemský byznys

Následující článek

Pritzkerovu cenu za architekturu získal Švýcar Zumthor