Další rána pro Fortunu, ministerstvo financí schválilo Sazce prémii 100 milionů Kč

Sazka sázková kancelář žádala pro svou hru sportka ministerstvo financí o prémii ve výši 200 milionů korun, nakonec uspěla jen zčásti. Kalouskův resort jí povolil 100 milionů. Již brzy tak skončí unikátní pozice Fortuny sázkové kanceláře, která měla od poloviny prosince u svého lota (přímá konkurence sportky) vyší jackpot s prémii. Od 28. prosince dokonce o více než šedesát milionů.

V současné době Fortuna u hry lota disponuje jackpotem s prémií ve výši 94,6 milionů a Sazka u sportky se superjackpotem 36,4 milionů. V momentě, kdy Sazka nasadí prémii, bude se pohybovat někde nad hranicí 140 milionů. To bude pro Fortunu, která v loteriích na Sazku v poslední době ztrácí, těžká rána. Firma na propad podílu reagovala snížením marketingových výdajů. To by se mělo projevit pozitivně v hospodářském výsledku Fortuny sázkové kanceláře za rok 2011. Na druhou stranu tím výrazné poškodí svůj startující loterijní byznys. Sazka sázková kancelář se naopak již příští rok může posunout na místo nejprofitnějšího hazardního podniku v České republice.

Soupeření obou firem je skutečnosti představuje test síly finančních skupin PPF (stojí za Sazkou) a Penta (stojí za Fortunou).
-mot-

Předcházející článek

Seznam nejbohatších Čechů a Slováků sestavovaný motejlek.com má už 341 jmen

Následující článek

Keď štyri nerovná sa štyrom