Další sousto pro ICT dravce

Zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí se ještě nevzpamatovalo z podezření z mohutné korupce v zakázce na vybudování nového systému ICT (informační a komunikační technologie), ministerstvo dopravy potichu přichystalo podobný tendr. Před pár dny zveřejnilo na věstníku veřejných zakázek pobídku na „Poskytování a rozvoj ICT služeb pro období 2013-2015“. Cílem je tak jako na MPSV najít externího dodavatele kompletních informačně-komunikačních služeb.

Oblast ICT je v současnosti, co se zakázek týče, opravdu žhavá. Málokde se zadávají tak často a v takové výši. Jejich specifikace bývají velmi podobné, plné nových nároků na „synergii, bezporuchovou funkcionalitu“ atd. Ministerstvo dopravy si od zakázky slibuje mimo jiné konsolidaci ICT činností, zajištění činností centrálního „servisdesku“ pro aplikace jako jsou třeba personální, mzdový nebo ekonomický systém. Dodavatel má zajistit také podporu a dohled nad LAN sítí.

Odměna za dvouletou službu je vskutku lákavá, předpokládaná výše zakázky je totiž 495 milionů korun. Tendr budeme pečlivě sledovat.
-pes-

Předcházející článek

“The boom, not the slump, is the right time for austerity at the Treasury.”

Následující článek

Seznam nejbohatších Čechů a Slováků sestavovaný motejlek.com má 337 jmen