Do Prahy přiletěl nový tryskáč Embraer za půl miliardy korun, který se nabízí k prodeji

Minulou sobotu přistál v Praze fungl nový letoun Embraer 135 BJ – Legacy 600. Informaci lze najít na webu planes.cz. Provozovatelem embraeru pro čtrnáct lidí a s motorem Allison Rolls A30007A 1E je společnost ABS Jets za níž stojí finanční skupiny J&T a PPF.

Naprosto stejný letoun s identickým výrobním číslem 14501087 a registrací OK-JNT je v současné době na prodej. Bližší údaje lze najít na webových stránkách aviationbusinessindex.com, aircraftdealer.com, avbuyer.com, controller.com, aviongoo.com, globalair.com, worldaircraftsearch.com a řadě dalších. Zcela nové letadlo se v nabídce zmíněných webů objevilo už loni v listopadu. Jako termín dodání byl zmiňován konec ledna 2009. Jistý čas stál embraer na letišti v texaském Dentonu. Obdobné letouny se nabízejí v rozmezí 20 až 25 milionů dolarů.
Na prodej je i další Embraer 135 BJ – Legacy 600 z roku 2004. Stroj s výrobním číslem 1450796 a registrací OK-SLN byl občas vídán v Praze nebo ve slovenském Popradu. Není proto vyloučeno, že je rovněž spojen s ABS Jets. K prodeji byl nabídnut pátého ledna letošního roku.
-mot-

Předcházející článek

Mario Hoffmann se zabydluje na stránkách britských Timesů

Následující článek

Kellnerova drsná šestiletka. PPF Group zastavila podíl v Generali PPF Holdingu. Od syndikátu bank může čerpat až 2,1 miliardy eur. Dnešní hodnota zástavy je ale sotva poloviční