Dodavatel jaderných reaktorů Škoda JS přijde o dva členy představenstva

Plzeňskou Škodu JS opouštějí podle informací webu motejlek.com dva klíčoví manažeři a členové představenstva. Ke konci letošního roku odcházejí osmačtyřicetiletý Zbyněk Karpíšek, ředitel nákupu a divize Zařízení JE a čtyřicetiletý Jiří Demiš, ředitel pro prodej a marketing. Proč a kam odcházejí, není známo.

Karpíšek s Demišem končí v době, kdy Škoda JS (kdysi Škoda jaderné strojírenství) usiluje ve spolupráci s ruskými firmami Atomstrojexport a Gidropress o historicky největší zakázku na území České republiky. Jde o dodávku dvou reaktorů pro Jadernou elektrárnu Temelín. Zadavatelem je majitel „atomovky“ polostátní energetický holding ČEZ.

Škoda JS je od roku 2004 plně vlastněna ruským strojírenským koncernem OMZ. Zaměstnává kolem tisícovky lidí. Zabývá se především investičním inženýringem a dodávkami pro jaderné elektrárny. Společnost dosud vyprodukovala dvacet jedna kompletních jaderných reaktorů VVER 440 a tři reaktory VVER 1000. Loňské konsolidované tržby dosáhly 3,1 miliard korun a zisk před zdaněním byl 170 milionů.

Předcházející článek

Třetí nejbohatší občan České republiky se stal potřetí otcem

Následující článek

Všichni zájemci o dostavbu Jaderné elektrárny Temelín mají problémy