Eva Vítková dnes zažalovala Radovana Vítka, požaduje více než 3,6 miliard korun

Bouřlivé manželství Evy a Radovana Vítkových bylo rozvedeno na konci loňského roku. Zdaleka ne všechny spory jsou ale vyřešeny. Dnes Eva Vítková podala prostřednictvím svého advokáta Aleše Rozehnala žalobu o vypořádání společného jmění manželů. Vítková požaduje po bývalém manželovi 3 626 024 463 korun. Žaloba byla podána u Obvodního soudu pro Prahu 6. Jde o částku, která nemá v dějinách České republiky obdoby. I ve světovém měřítku se jedná o mimořádně vysoké číslo.

Majetek osmatřicetiletého realitního magnáta se počítá v řádu deset miliard a výše. Tvoří ho především holding Czech Property Investments. Několik posledních let se Vítek vydává za nemajetného koncipienta. Většinu aktiv převedl na matku Miladu Malou, novomanželku Marii a další osoby. Důvodem jsou spory s dnes už bývalou manželkou Evou.

Eva a Radovan Vítkovi uzavřeli sňatek v roce 1995. Na konci září roku 1997 podepsali dohodu o zúžení bezpodílového spoluvlastnictví manželů. Bylo to jen krátce před narozením syna Radovana. Vítková v dnes podané žalobě dokládá, co všechno tvořilo součást společného jmění. Jde o rozsáhlý seznam společností a dalších majetků.

Vítková podala žalobu, protože se s bývalým manželem nemůže dohodnout na vypořádání zaniklého jmění manželů. „Jsem velmi zvědav, co je obsahem žaloby,“ řekl webu motejlek.com Radovan Vítek
-mot-

Předcházející článek

Před deseti lety zbankrotovala strojírenská skupina ZPS

Následující článek

Topolánek vystartoval po Sazce. Pokud bude vládnout, chce jí sebrat licenci