Fána s Magistrem si dneska odvezli krabice, barák na Vinohradech ovládl Komárek prostřední

Velké manévry dnes proběhly v prostorách právní kanceláře Clifford Chance v pražské Jungmannově ulici. Přesně v sedmnáct hodin ji opustila trojice Jitka Komárková, její otec Karel „Magistr“ Komárek starší a jeho bratr František “Fána“ Komárek. Konaly se poslední zápisy a notářská ověření. Zmíněná trojice se dnes také sbalila, odvezla krabice a odstěhovala se z centrály skupiny KKCG na pražských Vinohradech. Budovu poblíž strašnického krematoria ovládl Karel Komárek prostřední. Dělení více než dvacetimiliardového majetku rodiny z Hodonínska dnes definitivně skončilo.

Jitce Komárkové, Magistrovi a Fánovi připadnou strojírenské podniky ŽDB Group, Bonatrans Group, Kovosvit Mas. Kromě toho ještě vyplatí Komárkovi prostřednímu poměrně dost miliard, které si budou muset půjčit u bank. V úvahu připadají například Komerční banka nebo Royal Bank of Scotland. A u toho nesmějí chybět právníci z White & Case.

Komárek prostřední k miliardám a firemní centrále získá skupinu kolem Moravských naftových dolů, 10,2 procent strojírenského koncernu Vítkovice, majoritu v Intermosu Praha (Gemax, Moravia Systems), skupinu Atlantik, Cestovní kancelář Fischer a některé drobnější majetky. Utržené miliardy se u něj ale příliš dlouho neohřejí. Bude z nich totiž vyplácet německý koncern E.ON Ruhrgas. Až pak bude mít Moravské naftové doly jenom pro sebe. Definitivně se ale zrodí velký petrolejář, takový náš Daniel Plainview.

Sága obrovského zbohatnutí rodiny z Hodonínska se naplnila. Komárkové nakonec vzestup neunesli.
-mot-

Předcházející článek

Českých a slovenských miliardářek/miliardářů je už více než 230

Následující článek

Postřeh čtenáře na téma Tykač v Sokolovské uhelné