FTX úspěšně navýšila kapitál, její valuace se pohybuje kolem 25 miliard USD

Společnost FTX získala 421 milionů dolarů v posledním investičním kole, kterého se účastnilo 69 zájemců. Byla mezi nimi velká jména jako BlackRock, Sequoia Capital či Ontario Teachers‘ Pension Plan. Jde o zřetelnou podporu velkých tradičních investorů směrtem ke krypto společnostem, která jde ruku v ruce s rostoucím regulatorním dohledem nad blockchain sektorem. Valuace kryptoměnové burzy se sídlem na Bahamách nyní činí 25 miliard dolarů. „Soustředíme se na to, abychom FTX etablovali jako důvěryhodnou a inovativní burzu tím, že budeme soustavně spolupracovat s regulatorními orgány po celém světě,“ uvedl zakladatel FTX Sam Bankman-Fried přezdívaný “SBF”. Devětadvacetiletý rodák z Kalifornie aktuálně disponuje majetkem ve výši bezmála devíti miliard dolarů.

SBF v roce 2017 založil Alameda Research, společnost zabývající se kvantitativním tradingem, a v roce 2019 centralizovanou burzu FTX. Před tím vystudoval MIT a sbíral zkušenosti v Jane Street Capital. FTX je údajně na dobré cestě dosáhnout v letošním roce zisku ve výši jedné miliardy dolarů a zamýšlí velké akvizice v krypto i tradičním finančním světě. Společnost také nedávno investovala do nového uzavřeného fondu s limitem 200 milionů dolarů čínské krypto venture capital společnosti Sino Global Capital. Mimo krypto svět se FTX významně prezentuje v oblasti sportovní reklamy. Naposledy oznámila koupi reklamního slotu při Super Bowlu v únoru 2022 s očekávanou sledovaností 92 milionů televizních diváků. Cena spotu je odhadována na 6,5 milionů dolarů.

Podíl ve společnosti FTX vlastní například legendární quarterback Tom Brady a jeho manželka, modelka Gisele Bündchen, kteří působí jako její ambasadoři. Mezi další aktivity v této oblasti lze zmínit sponzoring týmu F1 Mercedes-AMG Petronas, 19letou sponzorskou smlouvu v hodnotě 135 milionů dolarů s týmem NBA Miami Heat, pětileté partnerství s MLB, partnerství se světovým kriketovým svazem až do mistrovství světa v Indii v roce 2023, nebo desetiletou sponzorskou smlouvu v hodnotě 210 milionů dolarů s esportovou organizací TSM.

Právě TSM si oblíbila perspektivní krypto hru Aurory, která stojí na blockchainu Solana, a investoval do ní mezi jinými i Sigil fund, partner naší krypto sekce. FTX má více než slibně nakročeno stát se přední společností nejen v centralizovaném světě kryptoměn. Určitě se nespokojí s pozicí čtvrté největší krypto-burzy a v příštím roce uskuteční celou řadu akvizic a odvážných kroků.

Předcházející článek

Duo aktivních developerů získalo jedno z nejlepších míst u Hradu

Následující článek

Český kryptoprojekt vyvinul nový technologický standard stále žádanějšího NFT