Für Elise! Also sprach Petr Nečas

Na koho si troufne premiér Nečas? Na Kalouska ani omylem, na Vítečníka Bártu vůbec ne, dokonce ani na školského Dobeše ne. Netroufne si polemizovat ani se stínem Václava Klause, nepostavil se zatím ani jednomu kmotrovi ze své partaje. Přesto trpí neodolatelnou touhou ukázat Janě… všem, že je bourák. Ale komu to natřít? Co třeba ženě? A co kdyby to byla žena, kterou nemá rád Václav Klaus? A co kdyby končila ve své funkci (takže by mu nemohla škodit)?

Má to. Premiér na to přišel. Zatímco o Kalouskovi neříká vůbec nic podstatného, o Bártu se otcovsky strachuje (nesmí to být politický proces), Dobeše vždy vyslechne a pochopí a nepochopitelně nechá ve
funkci, Klausovi nekriticky podkouří, končící ústavní soudkyně Eliška Wagnerová to schytala od našeho tvrďáka jako nikdo. Prý je její odchod z Ústavního soudu svátkem tuzemské demokracie. Tak takový výrok je třeba tesat do kamene, premiére! Super! Vždyť je to konec konců žena, kterou do funkce navrhl Václav Havel. A takoví lidé by neměli mít prostor v naší skvělé demokracii.

Ano, pane premiére, Ústavní soud by měli ovládat lidé, jako jste vy, lidé, které miluje pan prezident a lidé, kteří se dokáží domluvit se všemi. Na Ústavní soud patří borci, jako jsou Jan Sváček, který své speciální schopnosti dokazuje na Městském soudě v Praze, a Zdeněk Koudelka, který ukazoval totéž například po boku Renaty Vesecké.
-um-

Předcházející článek

Tři největší globální obchodníci s komoditami loni utržili přes 600 miliard USD, polovina připadá na Vitol

Následující článek

Prodej Eltoda se komplikuje, Natland Group ukončil jednaní