Hazardní firmy a praotec Kalousek si jdou na ruku, vymysleli arbitráže

Provozovatelé automatů, kterým říkají interaktivní videoloterní terminály, podle očekávání spustili bizarní humbuk. Ústy bývalého vysokého úřadníka ministerstva financí Vrzáně hrozí arbitrážemi v řádu desítek miliard korun. Vadí jim, že jejich zdivočelý a společensky nebezpečný byznys bude dramaticky omezen. Ministru financí Kalouskovi toto nařídila vláda.

Kalousek, který je faktickým praotcem zaplevelení republiky takzvanými interaktivními videoloterními terminály, je ale zavilým příznivcem hazardu. Celá jeho éra v čele ministerstva financí je spojena s nebývalým rozmachem hazardu v České republice. Jde vlastně o jeho zdaleka „nejúspěšnější projekt“. Právě jeho resort expanzi umožnil. Vyhrožování hazardních firem Kalouskovi vyloženě nahrává. Bude jistě tvdit něco v tom smyslu, že nařízení vlády nelze poslechnout, protože by Česká republika mohla prohrát v arbitrážích miliardy.

Obecně ale platí, že žádná arbitráž na světě, týkající se hazardu, nerozhodne v neprospěch státu, který ho chce omezit. Nejlépe zcela odstranit.
-mot-

Předcházející článek

Mají Šachtovci v čele DPP opět svého muže?

Následující článek

Pokud fotbalová Sparta v této sezóně splní plán, dosáhne její celková ztráta za posledních sedm let 777 milionů Kč. Letenští sokoli prostě něco stojí