Hlavním motivem provozování Skiareálu Špindlerův Mlýn se jeví rozdělování předbíhacích permanentek

Předbíhací permanentky na zimní lyžařskou sezónu ve Špindlerově Mlýně se v posledních letech staly jakýmsi zhmotněním vlivu a moci. Kdo jimi disponuje a může je přenechat/prodat, je prostě boss/king českého Palerma. V minulosti se jich rozdávaly grátis stovky, loni se to změnilo a došlo k jejich prodeji za 100 tisíc bez DPH.

O co vlastně jde? Permanentky jejich držitelům umožňují předbíhat fronty na vlecích provozovaných společnosti Skiareál Špindlerův Mlýn http://www.skiareal.cz/lanovky-a-vleky.aspx. Přístup k nim a možnost jejich distribuce zdarma/za peníze představuje samu podstatu jednání o tom, kdo bude místo břídilů z ČSTV řídit a provozovat lyžařské areály.

Tento symbol moci proto přitahuje pozornost mnoha různých osob, které nebudou s provozem sjezdovek a vleků mít oficiálně cokoli společného, ale ve skutečnosti to budou oni, kdo budou rozhodovat. Touto optikou je také třeba nahlížet na pravděpodobné zveřejnění tandemu budoucích provozovatelů – Tatry Mountain Resorts/Tomáš Němec.
-mot-

Předcházející článek

Miliardář Vít Kutnar má za sebou nejlepší rok

Následující článek

Pozor, šéfredaktor Blesku vysvětluje dějiny