Hušák shání peníze pro Sazku po známých, Ulčák od něj dal ruce pryč

Finanční tíseň Sazky je obecně známou věcí. Předseda představenstva a generální ředitel loterijní firmy shání peníze, kde se dá. Dokonce se už obrací i na fyzické osoby. Podle Českého rozhlasu nedávno požádal o půjčku ve výši 600 milionů korun Martina Ulčáka. Poslední šéf Socialistického svazu mládeže a dnes úspěšný byznysmen ale Hušáka nepodržel a peníze půjčit odmítl.

Kamarádi ze svazáckých dob ještě donedávna čile komunikovali a obchodovali. Významnou pomoc poskytl Ulčák Hušákovi v září 2007, kdy Sazka měla akutní potřebu finančních prostředků. Získat je mohla od bank, ale překročila by únosnou úvěrovou angažovanost. Peněžní domy tehdy nahradil Ulčák. Sazka podepsala s jeho společností E-Invest smlouvu o prodeji dceřiné firmy Agro Tera. Jde o vlastníka polí v Drahelčicích a Hořelicích. E-Invest složil kauci ve výši 150 milionů. Peníze vytrhly Sazce trn z paty. Obchod pochopitelně nebyl myšlen vážně a později došlo k jeho zrušení. E-Invest dostal kauci zpět.

Později Ulčák pochopil, že dělat byznys s šéfem Sazky není zrovna žádné terno a vztahy mezi oběma muži ochladly. Nyní Ulčák dává od dávného přítele definitivně ruce pryč. Hušák také nevychází příliš dobře s dlouholetým finančním ředitelem Sazky Janem Prádlerem. Šéf loterijní společnosti ho na několik měsíců „odeslal“ do New Yorku.
-mot-

Předcházející článek

Mezi největšími akcionáři developera Orco se objevila jedna velká ryba a dvě mnohem menší

Následující článek

Ve Varšavě kotovaný český Photon Energy by měl letos vydělat 68 milionů Kč po zdanění