Jágr pořád válí a pořád dluží

Veterán Jaromír Jágr, jemuž včera bylo 41 let, už zase střílí góly v kanadsko-americké NHL, tentokrát v dresu Dallas Stars. Za mořem ale dosud nevyřešil svůj finanční problémek, na který motejlek.com upozornil loni v červenci. Jágrova firma Sixty Eight Enterprises, kterou hokejista považuje roky za uloženou k ledu, dluží v Pennsylvanii, kde je registrována, 26 149 dolarů plus penále. A to už od roku 2009.

Jágr loni po zveřejnění dluhu přislíbil, že se postará o nápravu, podle posledního únorového výpisu dlužníků pennsylvánského finančního úřadu se tak ale dosud nestalo. Máme pro to pochopení, legendární Jaromír se do Států dostal totiž až letos v lednu. Kvůli výluce NHL hrál do té doby za Kladno, jehož je zároveň majitelem. A ani v nejbližší době se do Pittsburghu, kde má na Appletree Drive dům se sídlem firmy, jen tak nepodívá. Z kalendáře zkrácené sezony totiž vzájemná utkání Stars a pittsburghských Penguins vypadla. Takže snad jedině v play-off, jestli se potkají, by si mohlo číslo „68“ před zápasem skočit na berňák srovnat účty.

Útěchou pro Jágra může být, že pennsylvanský finanční úřad je docela tolerantní. Registruje desítky tisíc dlužníků, jimž dává až několikaletou šanci své závazky splnit, než přistoupí k zabavování majetku. Nicméně Jágrova firma patří mezi dlužníky nejvytrvalejší a s nejvyšší částkou…
-pes-

Předcházející článek

Topolánek se zřejmě pouští do private equity. Bez Dalíka, ale s Rittigem v baráku

Následující článek

Polsko-ruská hra s ropou, které Češi jen přihlížejí