Jak to mohlo probíhat/probíhalo v pátek 21. června po obědě. Aneb Kuba na Hradě

V pátek 21. června 2013 po obědě se dostavila na Pražský hrad k prezidentovi Zemanovi delegace ODS Kuba/ Němcová.

Zeman
Vážení, oceňuji Vaši oběť, že jste mě přijeli navštívit a pro pořádek připomínám. Hned po přijetí funkce prezidenta jsem se zmínil, že dosavadní vládu bych ihned odvolal. Nikdo z ODS rozumně nereagoval. Před pár dny jsem řekl, že žádného kandidáta z ODS nejmenuji premiérem a zase nic. Zřejmě potřebujete připomenout po třetí.

Kuba
Vážený pane prezidente, my …

Zeman
Neskákejte mi do řeči, pane doktore Kubo, ještě jsem neskončil. Vaše strana svým jednáním položila vládu a Vaše strana má za to odpovědnost. Vaše strana s drzostí sobě vlastní úmyslně přeslechla moje připomínky a chce po mně, abych je revidoval. Nevím sice proč bych to měl dělat, ale odvaha paní Němcové mě pozitivně naladila. Udělám tedy vstřícný krok. Paní Němcové, vaší schválené kandidátce na premiérku nabízím jmenování premiérky úřednické vlády…. Že to nemůžete přijmout? Proč? Je zde s Vámi zastupující předseda ODS!

Němcová
No, my se musíme o této variantě poradit v grémiu.

Zeman
Oba? To myslíte vážně? Funkce premiéra předpokládá samostatnost v úsudku. Pokud byste přijala pověření v úřednické vládě, můžete se případně radit třeba se mnou, jsem jedno ucho!

Němcová
(Divně se usmívá a kroutí hlavou).

Kuba
(zamyšleně hledí do podlahy)

Zeman k Němcové
Že nemůžete? No to se už nedivím. Vy totiž nemůžete, protože už jednu ústavní funkci máte a dosud jste z ní neodstoupila. Odstoupit z jedné funkce a kandidovat do druhé se vším rizikem, bych alespoň já považoval za vážný a nikoli vychytralý přístup. Toho zřejmě nejste schopna a s pobočníkem zde testujete, co snesu. Takže káva je dopita a naše sešlost končí.

Kuba
Vážený pane prezidente, mě pověřilo grémium …

Zeman
No samozřejmě, abyste paní Němcovou doprovodil, takže rádo se stalo a někdy na shledanou.

Úsudek, nechť si každý udělá sám

Předcházející článek

Šmejc, Komárek a Nesis snad ve čtvrtek konečně ovládnou řecký OPAP – (aktualizováno 5. 7. a 9. 7.)

Následující článek

Slovensko je strašná země, zaznělo u soudu s Transpetrolem