Janu Světlíkovi se vzdaluje 45 procent akcií společnosti Vítkovice Holding

Boj o 45 procent akcií společnosti Vítkovice Holding mezi Janem Světlíkem, Davidem Beranem a Karlem Komárkem prostředním se dynamizuje. A to díky rozhodnutí Městského soudu v Praze jako odvolacího soudu*. Z něj vyplývá, že 45 procent akcií společnosti Vítkovice Holding i nadále zůstane v soudní úschově Okresního soudu Praha – východ, kam je uložil před dvěma lety Beran.

O tyto akcie ho chtějí připravit jak Světlík, tak Komárek. Oba uspěli v separátně vedených arbitrážích proti Beranovi. Rozhodčí nálezy zněly, že Beran musí 45 procent firmy Vítkovice Holding vydat. V případě Komárka, respektive KKCG Industry, rozhodl soud ve Švýcarsku o odložení vykonatelnosti rozhodčích nálezů (jeden byl o akciích a druhý o penězích). Světlík narazil nyní. Pod verdiktem, který znamená, že mu akcie nemusí Beran vydat, je podpis obávané soudkyně Anisji Pillerové.

V usnesení stojí, že rozhodčí nález v případě sporu Světlík versus Beran není závazný pro třetí strany a soud by měl zkoumat, jestli vůbec mohl Světlík odstoupit od smlouvy. Odvolací soud dále sdělil, že soud I.stupně přecenil význam arbitrážního verdiktu, podle nějž měl Beran Světlíkovi vydat 45 procent akcií společnosti Vítkovice Holding. Pod verdiktem jsou podepsáni rozhodci Nekovář, Bělohlávek a Kříž.

Soud I.stupně by měl nyní zkoumat, jestli mohl Světlík odstoupit od smlouvy a tím de facto vyžadovat akcie. Rozhodnutí odvolacího soudu představuje výraznou porážku Jana Světlíka, pro Davida Berana se nic nemění, Karel Komárek prostřední tuto bitvu vyhrál. Definitivní rozuzlení, komu nakonec připadne 45 procent společnosti Vítkovice Holding, je zatím v nedohlednu.

Pokud loni nedošlo k podstatnému zhoršení hospodaření skupiny, kterou Vítkovice Holding zastřešují, pohybuje se hodnota 45 procent firmy kolem šesti miliard korun. Předloni utržila 18,5 miliard a vydělala 747 milionů korun po zdanění. V obou případech jde o konsolidované údaje.
-mot-

*)
Žalobkyně: KKCG Industry (Komárek prostřední)
Žalovaný: 1) Atlantik finanční trhy (Komárek prostřední, Šaroch, Vyhnal), 2) Beran, 3) Světlík

Předcházející článek

Cameron už má dva nejúspěšnější filmy v historii

Následující článek

Po Ondřejovi Hradilovi zbyl v Kovohutích Břidličná téměř dvoumiliardový zásek