Jaromír Soukup kupuje od ocelářských magnátů Modera, Chreneka, Balka a Blaškové TV Barrandov

Společnost Barrandov Televizní Studio mění majitele. Podle informací motejlek.com Moravia Steel prodává provozovatele digitální televize TV Barrandov firmě Empresa Media Jaromíra Soukupa. Třiačtyřicetiletý majitel největší tuzemské mediální a komunikační skupiny Médea se postupně stává i ryze mediálním magnátem.

První Soukupovou akvizicí byl Profit, který koupil od Karla Komárka prostředního. Později přidal časopisy Týden a Instinkt, začal rovněž vydávat tituly Popcorn a Top dívky. Následně vyměnil s Mladou frontou Františka Savova Profit za Sedmičku, která se stává expandujícím bulvárním týdeníkem.

Akvizice TV Barrandov je dosud největším Soukupovým soustem na mediálním trhu. Televize na trhu získala jistý podíl především díky sentimentu lidí po filmech a seriálech z dob Husákových. V jedné věci má ale velkou smůlu. Kdyby Nova a Prima nespustily několik nových kanálů, byl by jistě tržní podíl Barrandova mnohem větší, než je dnes.

Při pohledu na strukturu postupně získaných mediálních aktiv je zřejmě, že Soukup bude tvrdě konkurovat především oslabenému vydavatelskému domu Ringier Axel Springer CZ. Zázemí skupiny Médea a schopnost rychlého rozhodování mu dává velmi slušnou šanci na úspěch.

Prodávající Moravia Steel, kterou kontrolují mnohonásobní miliardáři Ján Moder, Tomáš Chrenek, Mária Blašková a Evžen Balko, na provozování TV Barrandova prodělala nemalé peníze. V letech 2008 až 2011 šlo o více než jednu miliardu korun. Na druhou stranu loňské tržby se vyšplhaly na 335 milionů korun a trend je zřetelně vzestupný.

Moravia Steel se v minulosti pokoušela prodat televizi skupině PPF nebo právě již zmíněné společnosti Ringier Axel Springer CZ. Jenže schopnost české pobočky švýcarského a německého mediálního domu udělat zásadní akviziční rozhodnutí je v zásadě nulová.
-mot-

Předcházející článek

Sliby se slibují, blázni se radují

Následující článek

Prodává se jedna z nejmonstróznějších českých firem s ročními tržbami přes deset miliard korun