Ještě ke Grand Restaurantu 2010

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
tímto pilotním textem rozšiřuji obsah webu motejlek.com. Nová rubrika ponese jméno “Blog”. Bude v ní zaznamenáno více lehčích textů, postřehů a případně osobních prožitků. Na emailu miroslav@motejlek.com rozhodně vítám Vaše reakce.

V prosinci vyšel Grand Restaurant 2010. Záslužná publikace Pavla Maurera obsahuje 511 restaurantů, které od 484 hodnotitelů dostaly, jako ve škole, známky od jedničky po pětku. Kritériem minimálního počtu návštěv prošlo 309 podniků, které dostaly výslednou známku za jídlo, obsluhu a interiér.

Plných 131 restaurantů dostalo od hodnotitelů známku za jídlo nižší než 2.

Připomínám, že známkováno bylo 309 podniků. Výsledek vypovídá o tom, že my Češi nemáme kritického ducha a prachsprostému průměru jsme schopni dávat v takové míře nejlepší hodnocení. Je to na pováženou.
Sám patřím mezi hodnotitele a loni jsem oznámkoval více než 20 restaurantů. Ani jednomu jsem nedal jedničku. A za jídlo už vůbec ne …

Velmi mě udivil výsledek brněnského Restaurantu U Kastelána, který obdržel výslednou známku 1,17. To je prostě šílené. Dalším „překvapením“ pro mě byla například Coda se známkou 1,71. Tam jsem si jako hostitel uřízl pořádnou ostudu. Podobně jsem dopadl v Café Imperial. Populární podnik Zdeňka Pohlreicha trpí ještě navíc obrovskou nevyrovnaností. Když jsem se dožadoval candáta, nabídli mi jako adekvátní náhradu lososa. Provedení bylo tragické. Absolutorium zaslouží jenom hovězí líčka.

Za jediný opravdu špičkový podnik v Praze považuji La Degustation Bohême Bourgeoise. Na jedničku to ale zatím není. V českém degustačním menu je jistý zádrhel u králíka.
-mot-

Předcházející článek

Ještě ke Grand Restaurantu 2010

Následující článek

Sokolovská uhelná letos očekává obrovský propad zisku