Jiří Šmejc si jde pro špatné zprávy o řecké „Sazce“ OPAP

Kyperský private equity fond Emma Delta, jehož 66,7 procent patří jednačtyřicetiletému českému miliardáři Jiřímu Šmejcovi, si zítra vyslechne poměrně špatné zprávy. Po řeckém Intralotu a britské BC Partners je dalším z účastníků privatizace třetinového podílu v OPAP (zkratka pro Řeckou organizaci fotbalových prognóz), který absolvuje prezentaci loňských výsledků a očekávaného vývoje největší evropské sázkařské společnosti.

Z předešlých dvou prezentací se ven dostala tato čísla: OPAP měl loni velmi solidní zisk po zdanění 496 milionů eur při tržbách 3,96 miliardy, letos jsou ale jeho vyhlídky o mnoho horší. Tržby se sníží jen o málo na 3,63 miliardy eur, zato čistý zisk kvůli novým daňovým opatřením prudce spadne na 116 milionů. Další rok se má zvednout na 127 milionů a lepší výsledky organizace očekává až v roce 2015, kdy plánuje zisk 213 milionů.

OPAP vedle placení vyšších daní také hodně investuje. Na konci loňského roku v partnerství s Intralotem, Lottomaticou a Scientific Games ovládl řecké státní loterie, které mají sice velký potenciál, ale také mnoho výdajů. Chystá rovněž velké náklady do ofensivy v online sázení a ve video-loterijních automatech.
Fond Emma Delta, v němž je Šmejcovým třetinovým podílníkem George Melisanidis, syn řeckého rejdařského magnáta Dimitrise Melisanidise, je s odhadovanou ekvitou kolem 600 milionů eur a díky tichému partnerství italské Lottomatiky jedním z velkých favoritů soutěže o OPAP.
-pes-

Předcházející článek

Management buy out v české IT společnosti

Následující článek

Tipsport se stal druhou největší českou hazardní firmou