Již brzy sedmasedmdesátiletý Carl Icahn opět úřaduje ve velkém stylu

Dalším spravedlivou obětí jednoho z nejbohatších mužů světa a legendárního aktivistického investora Carla Celiana Icahna je Aubrey McClendon, rozmařilý šéf a zakladatel Chesapeake Energy. Především po jeho tlaku končí v čele firmy. Ukázalo se, že na účet firmy si vylepšil osobní spotřebu v řádu miliardy dolarů. Akcie společnosti po oznámení, že končí, vystřelily o deset procent.

Icahn, jehož majetek se pohybuje někde kolem dvaceti miliard dolarů, je v letošním roce mimořádně úspěšný. Americká média připomínají, že akcie Netflixu, v němž drží deset procent, letos posílily o 80 procent. CVR Energy, kde má 82 procent mu již bzry vyplatí dividendu téměř 400 milionů dolarů. Akcie producenta ropných a dusíkatých hnojiv letos přidaly 18 procent. Výrobce nákladních automobilů, autobusů, vojenských vozidel či motorů Navistar, v němž drží patnáct procent, poskočil o 22 procent. Díky jeho tlaku na vyplacení dividendy výrazně posílily akcie mořského vrtače Transocean. Letos o téměř 30 procent.

Matkou dvou Icahnových dětí je česká baletka Líba Trejbalová. Jejich manželství trvalo od roku 1979 do roku 1999, mezitím se šest let soudili o majetkové vyrovnání.
-mot-

Předcházející článek

Výrobce nejoblíbenějšího telefonu české byznys elity se nevzdává

Následující článek

Čemu se snad úplně vyhneme