Jozef Janov konečně udeřil II.

Private equity fond Hartenberg Holding, většinově patřící Andreji Babišovi, spravovaný menšinovým podílníkem Jozefem Janovem, uzavřel další dvě akvizice. Znovu jde o zdravotnický byznys a znovu o menší firmy. Skrze zastřešující společnost FutureLife, kde je jim partnerem „odborný garant“ investice, lékař Ladislav Zgabur, koupil dvě kliniky zaměřené na reprodukční medicínu a gynekologii.

První je brněnská Reprofit International, největší česká soukromá klinika zaměřená na léčbu neplodnosti. V roce 2013 provedla podle údajů poskytnutých Hartenbergem kolem 3700 léčebných cyklů asi u 2500 pacientů. Podíl zahraničních pacientů je dvoutřetinový.

Druhá akvizice se udála v Praze, kde Hartenberg pořídil společnost GynCentrum, fungující už od roku 1992. Jde o menší soukromé zdravotnické zařízení poskytující péči v oblasti gynekologie, plastické a estetické chirurgie, plastické a estetické gynekologie, poradenství a vyšetření neplodných párů a podobně.

Celkové roční tržby obou společností se pohybují kolem 250 milionů korun.

Za zmínku určitě stojí, že Hartenbergem akvírované firmy, včetně slovenského Pleuranu, byly v minulosti na stole i dalších možných kupců. Především šlo o takzvazné Chrenkovce a Pentu. Oni tam ale neviděli to, co tam zřejmě spatřuje Jozef Janov.
-pes,mot-

Předcházející článek

Prodává se profitní česká továrna s tržbami ve vyšších stovkách milionů

Následující článek

motejlek.tv: Brian Wardrop, co-managing partner, Arx Equity Partners