Skupina J&T požaduje „otevřené dveře“ v Unipetrolu, Poláci o tom popřemýšlí

Velice nespokojená byla dosud v Unipetrolu J&T Finance Group, druhý největší akcionář této rafinérské a petrochemické skupiny. Bez podílu na řízení, ignorovaná ze strany managementu i většinového akcionáře, polské skupiny PKN Orlen, setrvávala ve značeně defenzivní, vyčkávací pozici. Původní nákupy akcií provedla za 280 korun, dnes je cena o víc než stovku níž, spolu s podíly svých klientů v Unipetrolu drží přes dvacet procent, ale investice to zatím moc šťastná není. Ledy se ovšem trochu hnuly.

Unipetrol nastavil vůči svým minoritním akcionářům vstřícnější tvář dubnovým nástupem čtyřiačtyřicetiletého Marka Świtajewskiho do čela skupiny. Komunikativní Polák, který se za tři roky svého působeni ve skupině naučil česky, slíbil, že s J&T i ostatními minoritáři bude více mluvit.

„Na poslední valné hromadě dal zástupce J&T požadavek otevřených dveří v Unipetrolu. A i když to podle burzovních pravidel nemusíme udělat, přemýšlíme o tom a do týdne, dvou dáme akcionářům vědět,“ slíbil Świtajewski prostřednictvím rozhovoru pro motejlek.tv. Interview s předsedou představenstva a CEO Unipetrolu zveřejníme zítra ráno.
-pes-

Předcházející článek

Český stát akcionářem v České rafinérské? Jen řeči

Následující článek

motejlek.tv: Marek Świtajewski, předseda představenstva a CEO Unipetrol