Kalousek o pomoci Oleofinu:“Nemravnost gigantického rozměru a neskutečná prasárna“

Státní pomoc kolabující skupině kolem bývalé Setuzy zásadně odsoudil exministr financí Miroslav Kalousek. Jde o podivnou akci bývalého ministra zemědělství Petra Gandaloviče, jenž nezvykle silně tlačil a stále tlačí na to, aby státní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond nakoupil dluhopisy společnosti Oleofin v hodnotě 300 milionů korun.

„Pevně doufám, že k ničemu takovému nedojde. Byla by to nemravnost gigantického rozměru. Šlo by o naprosto neoprávněnou veřejnou podporu privátnímu subjektu. Podpora má být systémová a pro všechny. Nikoli pro jednoho na úkor všech ostatních. Je to nemravnost a já s tím zásadně nesouhlasím,“ řekl Radiožurnálu a Rádiu Česko Kalousek v reportáži, která bude dnes oběma stanicemi odvysílána.

„Z hlediska veřejné podpory a systému veřejných rozpočtů je to neskutečná prasárna,“ přidal bývalý ministr financí. Pokud by k pomoci přesto došlo, měli by se podle Kalouska členové orgánů PGRLF celou dobu modlit, aby se celá suma vrátila zpět. Poukázal přitom na zcela jasnou trestní zodpovědnost a odvolal se přitom na paragraf o porušení povinnosti při zprávě cizího majetku. „Především je to nesystémová prasárna,“ dodal závěrem Kalousek.
-mot-

Další články týkající se tematu
http://www.motejlek.com/gandalovicovo-ministerstvo-zemedelstvi-sanuje-rodine-sisakovych-jejich-setuzu
http://www.motejlek.com/gandalovic-se-lekl-sanace-%e2%80%9esetuzy%e2%80%9c-za-statni-penize-a-pres-slovensko-se-odklada
http://www.motejlek.com/stat-nalije-do-sisakova-ohrozeneho-imperia-stovky-milionu-korun

Předcházející článek

K loňskému zisku Zentivy nejvíc přispěla slovenská dcera

Následující článek

Vítkova hotelová skupina CPI Hotels prodělala desítky milionů