Kam lze ještě klesnout aneb Praha, příloha HN

Hospodářské noviny se rozhodly mít pravidelnou týdenní přílohu o Praze. Je to sice rozhodnutí mylné (síly by měli vrhnout do psaní o relevantním byznysu), ale o tom tento článek nebude. Příloha Praha, která vyšla v úterý 13/9, totiž názorně ukazuje, proč klesá o HN zájem a proč klesat evidentně bude.

Už výběr autorů je pro tištěná média klasický. Kdo bude psát přílohu o Praze? No, jde celkem vzato o zbytečnost, tak to budou mít na starosti lidé, kteří o pražské reálné politice nevědí vůbec nic. V tom si asi konec konců mohou podat ruku i s šéfredaktorem listu.

Díky tomu dokáží sepsat na několika málo prvních stranách hned několik perel, ze kterých se musel obrátit žaludek i Zdeňkovi Bakalovi. Zde malý výběr:

– Hned na titulní straně primátor Svoboda odhodlaně říká, že když neprosadí několik opatření proti korupci, „tak ODS ani já nemůžeme setrvání v koalici akceptovat“ – autoři to označují výrazem ambiciózní plán. Toť vše. Cože? Zdeňku, proč jsme nasadili do voleb Tůmu, když oni ti kluci z ODS s korupcí zatočí sami? Jinak v koalici být prý nemohou! Tedy, Vaše noviny to tvrdí a gynekologovi věnují další čtyři strany pro jeho prezentaci. Tedy faktem je, že v rozhovoru do něj šijí fakt drsně, to každopádně! Například: „V Praze jsou velmi vlivní lobbisté. Odoláváte jim?“

– Na straně druhé je článek o boji šéfa Dopravního podniku Martina Dvořáka (autoři zjevně netuší, co je to za borce) o turnikety v metru: „Bude to peklo, tuší ředitel DP,“ skví se v titulku. Zdeňku, je to peklo, ale naštěstí nás Vaši novináři uklidňují v okénku Fakta, že: „2,3 miliardy bude podle dopravního podniku stát projekt Turnikety. Investice se má vrátit za pět let.“ Škoda, že tam ještě neuvedli, komu se má taková investice vrátit…

– Pojďme ale k vážným tématům. Na straně 11 se dozvídáme, že „Děti a senioři zdvojnásobili zájem o kartu“ Jde samozřejmě o Opencard! Autoři jsou opět nesmlouvaví: „Naopak minimální zájem je o kartu mezi staršími sedmdesáti let a dětmi mezi šestým a desátým rokem,“ upozorňují. Tento šrapnel umlčel i samotného mluvčího populární karty Pražana!

Dobře, v příloze jsou i kvalitní informace. Věděli jste například, že Zoo prodala 3,5 tuny trusu, zájem ovšem klesá? V sekci Pražská ekonomika je i zásadní článek o tom, jak se studenti hlásí k velké čtyřce. Příloha je tak ambiciózní, že obsahuje i dvoustranu komentářů. Tam naštěstí dostal svou šanci i člen TOP 09 Tomáš Hudeček, který se na rozdíl od lídra Tůmy snaží v zastupitelstvu Prahy pracovat. Tak to máme politicky korektní, což? Otázkou je, co to vlastně v těch HN vzniklo… Co, Zdeňku?
MP (moravský Pražák)

Předcházející článek

Šok v ruské justici – Chodorkovskij sedí neprávem

Následující článek

Čeští miliardáři budou dodávat do Brazílie a JAR zkapalněný zemní plyn od Statoilu