Kandidát na předsedu fotbalového svazu Vinš čelí insolvenci

Sedmačtyřicetiletý byznysmen Luděk Vinš čelí insolvenčnímu řízení. Majitel Paláce Fénix na pražském Václavském náměstí a řady dalších společností, prezident prvoligové Viktorie Žižkov a předseda představenstva Strojexportu kandiduje na předsedu Českomoravského fotbalového svazu. „Český fotbal se teď nachází na dně svých možností. Chtěl bych pomoci jej vytáhnout nahoru a vrátit mu prestiž a důvěryhodnost. Prostě zvednout tu hozenou rukavici z bahna,“ řekl Vinš v dubnu České tiskové kanceláři.

Insolvenční návrh na Vinše podala firma IPH. Krajský soud v Praze insolvenční řízení zahájil včera. IPH převzala pohledávku od společnosti Pro-Zeta, které Vinšova firma PublicCom má dlužit výrazně po splatnosti téměř 2,8 milionů korun. Vinš je předsedou dozorčí rady PublicComu a podle návrhu IPH se zavázal, že jeho dluh uhradí z vlastních prostředků nebo prostředků svých dalších společností. IPH připojila další věřitele, kterým má Luděk Vinš dlužit. Zmiňováni jsou Altea Europe, viaDigital, Pro-Zeta, Tomáš Fungl, GES Invest Ivana Zacha a FTV Prima.

PublicCom provozuje televizní stanici Public, kterou lze přes satelit naladit po celé Evropě. Public, která se zaměřuje především na sport, cestování a životní styl, vysílá plných 24 hodin. Mezi tváře televize patří někdejší Miss České republiky Michaela Salačová.

Kromě Vinše jsou členy dozorčí rady PublicComu Peter Kovarčík a Karel Burda, jeden ze zakladatelů ODS, bývalý senátor a náměstek na ministerstvu zemědělství v dobách Luxových. Pro Vinše insolvenční patálie není zrovna příjemná, stejně jako pro jakéhokoli dlužníka. Jeho jméno se objeví v různých institucích v místě bydliště. Jde o finanční úřad, celní úřad, úřad práce, okresní správa sociálního zabezpečení, obecný soud, krajské státní zastupitelství.
-mot-

Předcházející článek

Petrolejářská skupina SPP Bohemia vydělala 1,8 miliardy po zdanění

Následující článek

Zahraniční akvizice a posílení akcií MOL zajistily pro ČEZ vyšší zisk