Každý den, po šestnáct dní, vzpomínka na TGM

Před osmdesáti lety ze zdravotních důvodů abdikoval President Osvoboditel Tomáš Garrigue Masaryk. My v MotejlekSkocdopole.com TGM považujeme za naprosto mimořádného, čestného a statečného muže. TGM, krom jiného, unikátně chápal, že existuje archetypální střet mezi platonickou představou elit a pragmatickou vůlí davu. V této souvislosti je třeba zdůraznit, že jedním z jeho základních politických instinktů bylo otupovat politické pudy davu.

Po dobu šestnácti dní budeme každý den zveřejňovat nosnou myšlenku, která je spojena s TGM. Chceme tím ukázat na nezpochybnitelný fakt, že v čele našeho státu byl někdo zcela jedinečný.

Poměrně rozsáhlý a detailní koncept pro nás ve druhé polovině roku 2015 připravil profesor Ivo T. Budil. Cítíme, že před lednovou přímou volbou prezidenta je žádoucí se vrátit k Presidentu Osvoboditeli.

„Masarykovské Československo bylo historicky prvním demokratickým státem východně od Rýna“

„Masarykův způsob myšlení nás naučí jinak vnímat to, co se kolem nás děje… Vynecháme-li Masaryka, bude to nejen mezera v našem vzdělání, ale budeme ochuzeni o další rozměr svého života“

Předcházející článek

Petr Kellner zasel „drobné“ u Dunaje

Následující článek

Akvizice místního nájezdníka za 30 miliard nevyšla. Zatím.