Kdo nechce vidět, nevidí, a volí Babiše

Je neuvěřitelné, co českému premiérovi prochází. Stačí Čapí hnízdo a poslední zjištění o nákupech nemovitostí ve Francii, aby bylo jasno, s kým má tato země čest. Přesto je zase favorit voleb.

Kauza Čapí hnízdo je notoricky známá, už není třeba velkých vysvětlování. Andrej Babiš zatajil, že je skutečným cílovým vlastníkem firmy, aby pro ni získal padesátimilionovu evropskou dotaci. Podvod, tečka.

Ale zatím to nestačí, Babiš, usvědčený z lhaní v mnoha jiných případech včetně spolupráce s bolševickou tajnou policií, je dál u moci a znovu o ni usiluje v aktuálních volbách.

Nákup nemovitostí včetně zámečku ve Francii z roku 2009 za téměř 400 milionů korun se měl stát další ranou do vazu po úniku dat z takzvaných Pandora Papers. Na nákup přes síť offshore firem si totiž Babiš půjčil sám sobě, čímž zneužil francouzský daňový systém, který snižuje základ pro výpočet daně z nemovitosti o dluh. Znovu šlo ve vztahu k Babišovu jmění o relativně malé peníze, ale takový on prostě je. Ovšem i tento případ Babiš bagatelizuje a ve většině médií není nikdo, kdo by mu to omlátil o hlavu, případně Babišovi ta média patří, takže to ani nelze.

Poněkud beznadějný stav může napravit jen Babišova volební prohra. Není jiné šance, než volit jednu z prozápadních koalic, tedy SPOLU nebo Piráti a STAN.

Miroslav Motejlek a Petr Skočdopole

Předcházející článek

Čech proti světovému gigantovi: Podstatný úspěch a teď před porotu

Následující článek

Zkušený český investor spouští manévry na jihu, ale čeká ho ještě cosi většího