Klacky pod nohy padají dál, na Šlachtu a spol. bylo podáno už 27 trestních oznámení

Tlak na organizátory dosud největšího policejního zátahu proti korupci v Česku sílí. Křik potrefených hus je stále hlasitější a chytají se ho všemožní náhle povstalí ochránci demokracie. Nejde ale jen o verbální útoky. Do dnešního dne bylo podle informace motejlek.com vůči ÚOOZ a jeho šéfovi Robertu Šlachtovi podáno 27 trestních oznámení.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu odejmout případ exposlanců Šnajdra, Tluchoře a Fuksy orgánům činným v trestním řízení je bezpochyby důležitým příspěvkem do debaty právních expertů o tom, na co vše se vztahuje poslanecká imunita. Ovšem volat na jeho základě po hlavách Šlachty a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvána a označovat jimi zorganizovaný noční zásah z 12. na 13. června za fiasko, jak to činí poslanci Nečas a Kalousek, je nehorázné.

Po letech ututlávaných případů, stopených důkazů, do prázdna vyšumělých Krakatic a podobně, se letos v červnu odehrál policejní zásah, který nemá v moderním Česku obdoby. Zatímco v běžných trestněprávních či občanskoprávních kauzách jsou občané této země zvyklí, že se vlečou měsíce a roky, v tomto mimořádně exponovaném, choulostivém a co se důkazní procedury týče, velmi pracném případě, by podle kritiků mělo být už všechno jasné. Všichni ti kmotři a politici, u nichž byli policisté v červnu na neočekávané návštěvě, už by měli přece sedět. A jestli ne, tak ať jsou volní a trest nechť stihne ty, kdo po nich šli.

V této hysterické atmosféře bude pro vyšetřující policisty i dozorující zástupce vskutku obtížné obstát. Ulehčit jim to nebudou moci ani kolegové z generální inspekce bezpečnostních sborů. Na základě podaných trestních oznámení musí Šlachtu a spol. vyslechnout. Minimálně sedmadvacetkrát. Kolik to asi zabere času?
-pes-

Předcházející článek

Karel Hvížďala a opisování. Plagiátorství nebo jen „nedorozumění“

Následující článek

V běhu další „marný“ pokus, jak se zbavit banky, která financuje Sisáka