Kofola loni udržela pozici, klíčová čísla mírně překonala rok 2012

Středoevropský nápojový koncern Kofola kormidlovaný rodinou Samarasových loni meziročně o pár desítek milionů korun navýšil tržby na 6,271 miliard, očištěná EBITDA vzrostla o půl procenta na 798,3 milionů a očištěný EBIT o 1,6 procent na 347,6 milionů. Firma dále přistoupila k přehodnocení akvizice v Polsku a jednorázově odepsala 142 milionů zlotých, což dle aktuálního kursu představuje 930 milionů korun. Účetní operace nemá vliv na hotovostní situaci Kofoly. Přesto díky ní vykázala konsolidovanou ztrátu ve výši 123,7 milionů zlotých, což v přepočtu představuje 810 milionů korun. Po očištění vytvořila čistý zisk 226 milionů.

Skupina se snaží trvale expandovat. Po nedávné akvizici sítě fresh barů Mangaloo podala, jak motejlek.com informoval 12. února, nabídku na slovinského producenta minerálních a dalších balených ochucených i neochucených vod Radenska.

S akciemi Kofoly se obchoduje na burze ve Varšavě. Aktuální tržní kapitalizace se blíží hranici šesti miliard korun. Holding operuje v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Rusku. Celkově zaměstnává 2100 lidí.
-mot-

Předcházející článek

Na seznamu amerického ministerstva financí je i Gennadij Timčenko, to je dobrý zásah do Putinova srdce

Následující článek

Nad miliardovou expanzí Agrostroje do Ruska se smráká